تلویزیون هنرآگه

تلویزیون هنرآگه

“هنر” در ایران هیچگاه رسانه ایی مستقل تصویری و صوتی نداشته است. در این نوشته کوتاه فرصتی برای پرداختن به موضوع “رسانه” و علت حاشیه رفتن هنر در رسانه های غیر چاپی نیست . ولی با گسترش فضای مجازی و توسعه فناوری اطلاعات شگل دیگری از رسانه های ارتباطی به وجود آمدند که با رسانه های جمعی (Mass Media) تفاوت داشتند.رسانه هایی که امروزه به عنوان “رسانه های‌اجتماعی‌یاsocial media” شناخته می شوند و این فرصتی بود برای فعالین هنری تا بتوانند محتوای گوناگونی در باب هنرهای متعدد برای سلایق متفاوت مخاطبین بوجود بیاورند و با مخاطبین خود ارتباط دوسویه ایی را برقرار کنند. البته با وجودی که ممکن است رسانه های اجتماعی و شبکه های اجتماعی هر دو از یک ابزار رسانه‌ای(مثلاً موبایل یا کامپیوتر) استفاده کنند، اما نباید آنها را با هم اشتباه بگیریم. هدف رسانه اجتماعی ارتباط دوسویه بین صاحب رسانه و مخاطب رسانه است.اما در شبکه اجتماعی، هدف اصلی ایجاد ارتباط میان مخاطبان یا  افرادی است که همگی در یک سطح از قدرت و اختیار قرار می‌گیرند.

در این میان استفاده از تصاویر یا تلویزیون اینترنتی در رسانه های اجتماعی نقش مهمی ایجاد کرد. در رسانه های اجتماعی هم از تصاویر تلویزیونی زنده (IPTV) و هم از تصاویر تلویزیونی ذخیره شده (VOD) استفاده می شود . طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران مجوزی برای پخش بصورت IPTV برای بخش خصوصی وجود ندارد و فقط  می توان بصورت VOD و با فرمت Mp4  تصاویر را پخش کرد که همانا تصاویر از قبل ضبط شده می باشد . با این حال “تلویزیون هنرآگه” امیدوار است بتواند با تمام محدویت ها و با نحوه جدیدی از پخش و ساخت محتوایی این ویدئو ها گامی هر چند کوچک در راه اعتلای رسانه های هنری بردارد و همگام با رفع محدودیت ها بتواند تصاویر زنده تلویزیونی را به تماشای شما دوستداران هنر بگذارد.

تلویزیون هنرآگه برای شروع هر شب به مدت دو ساعت از ده شب تا دوازده برنامه خواهد داشت . ویدئو ها بر اساس یک جدول زمانی هر روز به اطلاع مخاطبان خواهد رسید . سعی بر این است که هر شب ویدئوهای جدیدی در مورد موضوعات مختلف پخش شود . البته بعضی از این ویدئو ها در روزهای آینده تکرار خواهد شد . امیدواریم  تلویزیون هنرآگه بتواند نظر شما مخاطبان عزیز را جلب کند اگرچه هر کار اجرایی نو و تازه ای در ابتدای راه قابل نقد خواهد بود ولی در بلند مدت و همراه با افزایش ساعات پخش و ارائه محتوای متنوع سعی در بالا بردن کیفیت لازم “تلویزیون هنرآگه ” خواهیم داشت.

جدول پخش برنامه ها 

 

 

 

نام برنامه

ساعت شروع

مدت برنامه

تونی کرگ قسمت اولتونی کرگ

(قسمت چهارم)

 

۲۱:۰۰۶:۳۲
 غار افلاطونغار افلاطون

ترجمه از ایمان فانی

۲۱:۱۵۵:۴۴
 مسعود سعدالدینvisit studio

مسعود سعدالدین

۲۱:۳۰۶:۵۳
vlcsnap-2020-05-12-18h17m11s463 

کریستینای دانمارکی

کاری از نگین کیانفر

 

۲۱:۴۵۳:۲۵
vlcsnap-2020-05-13-21h59m37s099come wallts with me۲۲:۰۰۳:۵۲
vlcsnap-2020-05-17-17h57m38s114 

طراحی های ون کوگ

قسمت دوم

۲۲:۱۵۴:۱۰
vlcsnap-2020-05-27-19h47m19s386 

انیمیشن

جزیره

۲۲:۳۰۹:۴۶
vlcsnap-2020-05-14-19h35m44s176 

ویدئو آرت

چشم آب

۲۲:۴۵۳:۵۰
vlcsnap-2020-05-14-19h32m17s650فیلم کوتاه

بی خانمان

 

۲۳:۰۰۵:۰۷

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این تارنما متعلق به هنر آگه ایران می باشد ، طراحی و اجرا : ایران آرت .نت 

WordPress Lightbox