شکوفه کاوانی متولد ۱۳۴۹ است و نقاشی را بدون تحصیلات آکادمیک و در واکنش شخصی نسبت به جنگ ایران و عراق و حوادث پیرامون خویش آغاز کرد. در سال ۱۹۹۷ به استرالیا مهاجرت کرد و علی رغم مشکلات فراوان اولیه ناشی از مهاجرت توانست علاوه بر ادامه تحصیل در رشته تخصصی “مشاور ژنتیک” از دانشگاه چارلز استورت استرالیا ، اولین نمایشگاه انفرادی خویش را به نام ” گرافیتی های پارسی” با حضور شهرنوش پارسی پور برگزار کند.

بعد از آشوب های نژادپرستانه ساحل کورونلای سیدنی ، شکوفه کاوانی به گروه چند ملیتی هنرمندان به نام “همه با هم – هنر برای انسانیت” پیوست و در دوازده نمایشگاه گروهی که برای ایجاد آگاهی در مورد نژادپرستی بر پاشد ، شرکت کرد.

مقاله او با عنوان ” سگ و زمستان بلند” الهام گرفته از کتابی به همین نام نوشته خانم شهرنوش پارسی پور ، در همایش “زنان و افسردگی” در سال ۲۰۰۷ در سیدنی-استرالیا مورد قبول قرار گرفت و سپس در سال ۲۰۰۸ نقاشی او به نام “سگ و زمستان بلند” به عنوان پوستر در همایش بین اللملی ” سلامت روانی زنان” که در شهر ملبورن-استرالیا برگزار شده انتخاب شد .

خانم کاوانی در سال ۲۰۰۵ ،۲۰۰۷ و ۲۰۰۸ از سوی روزنامه ی دیلی تلگراف چاپ استرالیا نامزد دریافت جایزه ی سال استرالیا شده است.

تمامی حقوق مادی و معنوی این تارنما متعلق به هنر آگه ایران می باشد ، طراحی و اجرا : ایران آرت .نت 

WordPress Lightbox